Blank

Jak działa rower elektryczny? E-rowery bez tajemnic

Jak działa rower elektryczny? E-rowery bez tajemnic

Rowery elektryczne coraz częściej goszczą zarówno na ulicach i ścieżkach rowerowych europejskich miast jak i na wyczynowych trasach. Powodów, dla których rynek tych wspieranych dodatkowym napędem jednośladów stale rośnie jest mnóstwo. Są świetną alternatywą dla małych kompaktowych samochodów i skuterów. Coraz pojemniejsze i wydajniejsze baterie pozwalają na przebycie długiego dystansu na jednym ładowaniu. Dzięki nim unikamy korków, które są zmorą współczesnych miast. Zarazem są tanie w eksploatacji, a inwestycja w rower elektryczny po jakimś czasie zwróci się w oszczędnościach na paliwie i biletach na komunikację miejską. Dowiedz się jak działa rower elektryczny.

Podstawowe fakty o rowerach elektrycznych

Rowery elektryczne to urządzenia, w których jednoślad jest zintegrowany z silnikiem elektrycznym. Napędzany jest zarówno mechanicznie, siłą mięśni ludzkich nóg, jak i elektrycznie. Prędkość jaką mogą osiągać rowery elektryczne dochodzi do 25 km na godzinę.

Choć technologia wspierania rowerów zasilaniem z baterii szeroką popularność zdobywa od niedawna, to pierwsze próby stworzenia tego typu urządzenia przypadają jeszcze na XIX wiek. Kolejni konstruktorzy tworzyli coraz doskonalsze pojazdy, dzięki czemu dziś są one tak często wybierane jako ekologiczna alternatywa dla motocyklów i skuterów.

Sprzedawane obecnie rodzaje rowerów elektrycznych wymagają jednak wsparcia mechanicznego (czyli pedałującego rowerzysty).

Używanie rowerów elektrycznych ma pozytywny wpływ na zdrowie publiczne oraz środowisko naturalne. Badania przeprowadzane w krajach Unii Europejskiej dowodzą, że popularność tego typu pojazdów przekłada się na wzrost aktywności fizycznej obywateli. Ponadto e-rowery to pojazdy zeroemisyjne, nie emitują szkodliwych spalin, dzięki czemu nie mają negatywnego wpływu na jakość powietrza, jak i klimat.

Wybierając rower elektryczny warto zwrócić uwagę na markę producenta, rodzaj silnika, ciężar pojazdu i zastosowania do jakich jest dedykowany e-rower. Ważnym kryterium będzie rodzaj baterii i jej pojemność, wraz z informacją na przejechanie jakiego dystansu wystarczy naładowany do pełna akumulator. Warto zwrócić również uwagę na długość oferowanej gwarancji i dostępność części zamiennych.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i zapoznania się z ofertą elektryczny rowerów (e-bikes) renomowanych producentów, takich jak Giant czy Liv. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą wybrać jednoślad, skrojony pod Twoje potrzeby. 

Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl